Inne

Dlaczego wartom stosować prawoślaz?

Co sprawia, że syrop na bazie prawoślazu (sprawdź na Plateon.pl) jest tak często zapisywany nam przez lekarzy w przypadku różnorodnych infekcji dróg oddechowych? Na co musimy zwrócić uwagę, kiedy podejmujemy leczenie tą rośliną? Wbrew pozorom, ziołolecznictwo jest jedną z najskuteczniejszych metod, jeśli chodzi o walkę z chorobami. Wykorzystywanie właściwości konkretnych roślin, w umiejętny sposób, nierzadko okazuje się wręcz zbawienne. Sprawdźmy, jak to jest w przypadku prawoślazu.

Przede wszystkim – leczenie infekcji górnych dróg oddechowych

To, od czego musimy zacząć, jeśli chodzi o leczenie prawoślazem, to określenie, w jakich przypadkach jest on najskuteczniejszy. W pierwszej kolejności, wskazać należy tu przede wszystkim infekcje górnych dróg oddechowych. Kaszel, uciążliwy katar, czy wreszcie ból gardła – w każdym z tych przypadków, wyciąg z prawoślazu będzie skutecznym lekarstwem. Prawoślaz przede wszystkim działa łagodząco na ból – jest delikatny dla naszych błon śluzowych. Co więcej, oczyszcza górne drogi oddechowe, co w przypadku uciążliwego kataru jest bardzo ważne. Niestety, tak jak w przypadku każdego leku, nawet tego ziołowego, istnieją pewne przeciwwskazania, jeśli chodzi o stosowanie prawoślazu.

Kto nie powinien leczyć się za pomocą wyciągu z prawoślazu?

Kobiety w ciąży, jak również kobiety karmiące, nie powinny podejmować leczenia prawoślazem. Nie jest on też wskazany dla osób, u których wykryto alergię na tę roślinę. Pamiętajmy, że długotrwałe stosowanie prawoślazu, może okazać się dla nas szkodliwe.