zdrowie

Czym jest pas przepuklinowy?

Pasy przepuklinowe jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są przez osoby zmagające się z przepukliną, która wbrew pozorom może stanowić bardzo duże zagrożenie zdrowotne. W dzisiejszych czasach pasy tego typu możemy podzielić na pasy brzuszne elastyczne, które podtrzymują powłoki brzuszne, jak i również specjalne pasy przepuklinowe pachwinowe z pelotą, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Elastyczne pasy – co warto wiedzieć?

Elastyczny pas przepuklinowy brzuszny wykonany jest zazwyczaj z bardzo elastycznej bawełnianej gumy ortopedycznej. Warto rozglądać się za pasami przepuklinowymi, które są dość zwarte i przewiewne, dzięki czemu znacząco podniesie się komfort ich noszenia.

Jakie zastosowanie?

Profesjonalny pas przepuklinowy stosowany jest nie tylko przy przepuklinach brzusznych, ale również przy rozluźnieniu powłoki brzusznej. Z akcesoriów tego typu korzysta również wiele osób, które są po mniej lub bardziej skomplikowanych zabiegach operacyjnych na powłokach brzusznych. Bardzo wielu lekarzy zaleca stosowanie pasu przepuklinowego do leczenia zachowawczego. Z ich dobrodziejstwa można skorzystać również bezpośrednio po zdjęciu szwów. Specjalistyczne pasy stosowane są nie tylko przed operacją przepukliny, ale również po niej. Wysokiej jakości pas można kupić już od 70 zł. Na rynku jest bardzo wiele sprawdzonych sklepów medycznych, dzięki czemu nikt nie powinien mieć problemu z zakupem pasów brzusznych i przepuklinowych.