Leki

Co zrobić, gdy pot utrudnia życie?

Gdy za oknem świeci słońce, a wskaźnik temperatury na termometrze przekracza trzydziestą kreskę, to większość osób zaczyna narzekać na to, że najdrobniejszy wysiłek fizyczny sprawia, że zaczynają się oni pocić jak przysłowiowe szczury. W takich warunkach nawet bardzo obfite poty nie są niczym dziwnym. Jednak są osoby, które na nadmierną potliwość cierpią każdego dnia. Jak mogą sobie z nią radzić?

Dlaczego nadmierna potliwość jest tak bardzo uciążliwa?

Pot, który nieustannie leje się z czoła czy gromadzi pod pachami, może znacznie utrudnić normalne funkcjonowanie. Nie tylko nieestetycznie wygląda, rozmazuje makijaż czy powoduje plamy na odzieży, lecz także najczęściej dosyć intensywnie i nieprzyjemnie pachnie. Mało kto przy normalnym trybie pracy ma możliwość, aby co godzinę brać odświeżający prysznic. Co zrobić gdy zwykły dezodorant nie spełnia swojej roli?

Kiedy zakup tabletek na pocenie, staje się nieunikniony?

Jeżeli nadmierne pocenie się przestaje być epizodem związanym z podwyższonym poziomem stresu czy wysokimi temperaturami powietrza, a zaczyna być przykrą codziennością, to wówczas warto udać się na konsultację lekarską. Często pot zwiastuje procesy chorobowe toczące się w organizmie. Jednak gdy lekarz nie stwierdzi niczego podejrzanego, to może zasugerować leczenie tabletkami. Tabletki na pot są dostępne w aptekach, a większość z nich oparta jest o ziołowe składniki.