Leki

Chlorek magnezu sześciowodny – remedium na niedobory magnezu

W dzisiejszych czasach, przepełnionych sztucznymi nawozami, fast foodem i pośpiechem większość z nas zmaga się z najróżniejszymi niedoborami. Jednym z częściej pojawiających się jest niedobór magnezu, który zdecydowanie obniża poziom naszego codziennego funkcjonowania. Jeżeli należysz do osób zmagających się z tego typu problemami, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem! Zapraszamy do lektury!

Niedobory magnezu – jak je rozpoznać?

Jeżeli zauważysz u siebie objawy, takie jak: drętwienie kończyn, próchnicę zębów, bóle i zawroty głowy, trudności w koncentracji, bezsenność, obniżony nastrój, kołatanie serca, nadmierne wypadanie włosów czy łamliwość paznokci może oznaczać to, że Twój organizm potrzebuje magnezu. Składnik ten jest niezbędny w codziennej diecie, wpływa on między innymi na przyswajalność wapnia, bez którego nasz układ kostny może ulec znacznemu osłabieniu.

Chlorek magnezu sześciowodny – kąpiele

By uzupełnić niedobry, nie potrzebne są wcale żadne suplementy diety. Wspaniałym i naturalnym sposobem na uporanie się z naszymi problemami są bowiem kąpiele w roztworze z chlorku magnezu sześciowodnego (https://evita.sklep.pl/pl/p/Chlorek-magnezu-szesciowodny-1000g/23112497). Do wanny z ciepłą wodą należy dodać około 2 szklanek kryształków chlorku magnezu, a następnie odbyć w niej relaksującą, co najmniej 30-minutową kąpiel. Nie ma nic bardziej prostego i przyjemnego od gorącej kąpieli, zaś efekty, które niesie ona za sobą są naprawdę piorunujące.