zdrowie

4 najlepsze zioła na krążenie

Każdy chciałby żyć w pełni zdrowia, czyli z dala od chorób. Od lat w celu usprawnienia przepływu krwi stosuje się zioła na krążenie. Ich lista jest niezwykle długa, a ich działanie wpływa korzystnie na cały organizm, wspierając kondycję układu krążenia i zapobiegając licznym dolegliwościom zdrowotnym. Jakie są najskuteczniejsze zioła na krążenie?
Szwankujące zdrowie, czyli co na problemy z krążeniem?
1. Owoce kasztanowca – dzięki zawartości flawonoidów escyny możliwe jest opóźnienie krzepnięcia krwi, rozrzedzenie jej i zmniejszenie jej lepkości. To z kolei pozwala na usprawnienie przepływu krwi i zapobieganie tworzeniu się zakrzepów.

2. Miłorząb japoński – wyciągi z tej rośliny rozrzedzają naczynia krwionośne i poprawiają krążenie krwi w mózgu. Regularne stosowanie ich sprawia, że poprawiają się pamięć i koncentracja. Ponadto miłorząb japoński eliminuje dzwonienie w uszach i zawroty głowy.

3. Głóg – posiada liczne właściwości lecznicze i od lat stosowany jest jako środek usprawniający pracę układu krążenia. Dzięki obecności flawonoidom wykazuje prozdrowotne działanie na pracę serca, a ponadto głóg znany jest także ze swojego działania przeciwreumatycznego i uspokajającego.

4. Arnika – posiada właściwości przeciwzapalne i usprawniające krążenie. Ponadto działa przeciwbólowo i rozgrzewająco. Przyczynia się ona do wzmocnienia kruchych naczyń krwionośnych, jak również przyśpiesza regenerację tkanek.