zdrowie

3 sprawdzone sposoby na zdrowie i piękno nóg

Jednym z najczęściej występujących na nogach defektów estetycznych, są żylaki. Jednak jest to także poważny problem zdrowotny – niewydolność żylna kończyn dolnych nasilać może problemy z krzepliwością krwi. Aby zapobiec rozwojowi żylaków i ich stopniowemu powiększaniu się, wystarczy odpowiednia profilaktyka.

Stosuj zioła zapobiegające żylakom

Aby zioła na żylaki były skuteczne, powinny być przyjmowane w postaci starannie skomponowanej mieszanki składników roślinnych. Godna polecenia jest mieszanka Venoforton, w skład której wchodzą m. in. ekstrakty z kasztanowca, głogu, miłorzębu, arniki oraz jemioły. Płynna forma preparatu zapewnia doskonałe wchłanianie substancji czynnych, skutecznie wspomagając kondycję naczyń krwionośnych nóg.

Ruch to zdrowie

Aby zapobiec powstawaniu żylaków, wskazana jest regularna, umiarkowana aktywność fizyczna. Uaktywnia ona tzw. pompę mięśniową, która generuje skurcz mięśniówki ścian naczyń krwionośnych i usprawnia krążenie krwi. Ponadto nie należy zakładać nogi na nogę, gdyż spowalnia to krążenie krwi.

Zadbaj o właściwą pielęgnację

Masuj nogi preparatami z wyciągami roślinnymi, odpoczywaj z nogami uniesionymi ku górze, wykonuj codzienne naprzemienne ciepłe i zimne natryski. Jeśli zależy Ci na nienagannym wyglądzie i zdrowiu nóg – wprowadź powyższe rady w życie, a szybko zauważysz różnicę w wyglądzie swoich nóg.